JAK SI ZLEPŠIT NÁLADU V ZIMNÍM OBDOBÍ?

16.11.2018

Jsou tu zase moje tipy a triky, jak být v tomhle počasí pozitivní! Dny jsou kratší a já se cítím více vyčerpaná, unavená a bez energie. Chci vám ale říct, jaké věci mi vždycky zvednou náladu. Našla jsem si nové koníčky a jsem neskutečně vděčná, že se jim mohu věnovat. 

1. Zdravá strava

V zimě máme tendenci doplňovat energii sladkostmi a nezdravými věcmi. Nicméně, já na sobě poznám okamžitě, když změním jídelníček nebo piju málo vody. Moje tělo začne protestovat a necítí se dobře. Má to vliv i na psychiku, jsem unavená a nespokojená sama se sebou. Určitě zařaďte do jídelníčku sezónní potraviny (jablka, dýně, hrušky, brambory, zelí...), také vás zahřeje čaj nebo zeleninová polévka. Já si k snídani dělám různé kaše, jen přidám ořechy, nakrájené jablko a skořici! 

dýňový cupcake
dýňový cupcake
choco smoothie, banán, vegan čokoláda, ořechy, kokos
choco smoothie, banán, vegan čokoláda, ořechy, kokos

2. Spánek

Jakmile mám náročnější týden a moc nespím, moje tělo to přestává zvládat a usínám i ve stoje, haha:D Před spaním poslouchám relaxační hudbu a snažím se nekoukat do mobilu. Tělo se lépe zklidní a pozná, že je čas na spánek. 

3. Najděte si svůj styl

Svetry, kabáty, kozačky, pletené šály a huňaté bačkory! V takovém počasí můžete hodně experimentovat se svým outfitem a kombinovat ho s čelenkami nebo pletenými přehozy! Když vytvoříte přirozené líčení, nalakujete si nehty podzimní pastelovou barvičkou, budete se cítit hezky a vaše nálada bude mnohem lepší!

4. Jóga, běh, meditace

Jógu cvičím skoro dva měsíce a vidím na sobě neuvěřitelné pokroky. Jsem více protažená a z každé lekce odcházím nabitá energií. Naučila jsem se hodně nových věcí a jsem za to moc vděčná! Běh je můj další oblíbený pohyb, dobře se mi pak přemýšlí a jsem více produktivní. Každá aktivita se počítá a vašemu tělu jen prospívá!

5. Kulturní akce

Přijde mi, že v létě na takové věci nemám čas ani náladu. Jsem raději u bazénu nebo venku. Když přijde podzim a začne se ochlazovat, ráda jdu do divadla nebo do kina...To mi připomíná, že si s kamarádkou musíme konečně koupit nějaký lístek do divadla a vyrazit do společnosti, haha:D 

6. Péče o sebe

Podzimní večery jsou stvořené pro pleťové masky! Nebo si můžete napustit horkou vanu a poslouchat hudbu. Vaše tělo se krásně uvolní a jako bonus si zajděte na olejovou masáž.