Jak cestovat levně? (letenky, ubytování...)

08.09.2019

Cestování je moje láska.

Krásnou neděli vám přeju! Dnes jsem přemýšlela, o čem bych napsala článek a uvědomila jsem si, že mě za chvíli čeká další cesta do zahraničí a nebylo by špatné se s vámi podělit o mé zkušenosti a tipy!


Ubytování

Na tom se dá asi nejvíce ušetřit. My si většinou hledáme ubytování přes Airbnb nebo Booking a nikdy s tím nebyl žádný problém. Bohatě nám stačí pokoj, kam si dáme kufry a máme kde přespat. Raději pojedu autobusem za dobrodružstvím, s malou svačinou a navigací, než abych ležela 3 týdny v luxusním resortu. To by byla nuda, haha!


Vařte si

Co si budem, vařit si je vždy levnější, než si zajít do restaurace. A pokud jste v místech, kde slunce pálí - zelenina a ovoce budou chutnat uplně jinak! Já si s sebou beru krabičku na svačiny, kam si dělám jídlo na cestu a nemusím si pak nic zbytečně kupovat.


Doprava

Když jsem dokázala nacpat životně důležité věci do příručního zavazadla já - tak vy to dokážete také, haha! Takhle jsme cestovali na Krétu a levnější letenky jsme si ani přát nemohli. Máme zkušenost hlavně s leteckou společností Ryanair, ale můžete hledat a porovnávat ceny i tady: Zaleť si a Momondo


Road trip

Je to nejen levnější, ale může to být i skvělá zábava! Zkrátka se vyplatí najít si parťáky a složit se společně na benzín. Už dlouho mě láká Černá hora a Francie. Jak to máte vy, vadí vám cestování autem? Dejte mi to vědět do komentářů!