KRÉTA - TIPY NA VÝLETY

29.08.2019

Po 9 dnech bez noťasu ani nevím, s jakým článkem začít! Na Krétě jsme měli půjčené auto a viděli několik krásných míst, které stojí za zmínku. Řecko je opravdu kouzelné a určitě stojí za to si Krétu projet a poznat více částí ostrova. 

MATALA BEACH

Tahle pláž nás zaujala hlavně vzhledově. Z obou stran je uzavřena skalními masivy a je tam nádherné potápění. Voda byla ráno čistá a průhledná, odpoledne se zvedly vlny a my se vydali na procházku. Všude okolo najdete taverny, kde je výhled na moře nebo obchůdky se suvenýry. Koupili jsme si mojita a takhle nějak začala naše dovolená. Krásné místo na odpočinek!

ELAFONISI

Trochu davové šílenství:D Místo je určitě krásné, voda čistá a průhledná. Všechny lehátka a slunečníky byly v 11 hodin zabrané a jestli máte rádi spíš klidné a prázdné pláže, tak tohle nebude to pravé. Když jsme vyjížděli z parkování, udělala se tam obří kolona a čekali jsme půl hodiny, než se všichni protlačili ven. Cestou na ubytování jsme si zašli do restaurace a pozorovali západ slunce.

KNÓSSOS

Ať tu nemáme jen samé pláže, že? Bylo fajn si udělat jeden den trochu poznávací - a navštívit Knóssos byl skvělý nápad! V dávných dobách šlo o sídlo minojského krále a nejspíš také o domov bájného Minotaura. Vstup stojí 15 euro a cestou si můžete pořídit i něco na památku. Mně přítel koupil náramek - který vám ukážu ve vlogu! 

KOULES 

Tam jsme přijeli k večeru a lidi, to byla romantika! Pozorovali jsme západ slunce, dívali se na moře a povídali si. Je něco hezčího!? 

KALYPSO BEACH

Na tuhle pláž jsem narazila náhodou a byla určitě nejzajímavější! Přístup do vody byl po schůdkách a nebo rovnou ze skály - něco pro mě, haha:D Půjčovali tam i vybavení na potápění, všude byly barevné rybky a já si to moc užila! Po schodech můžete vyjít nahoru a budete mít úžasný výhled ze skal!

FALASARNA BEACH

Teď mám pocit, že se mi líbilo úplně všude, haha:D Tahle pláž byla dlouhá a nebylo tam tolik lidí. Zašli jsme si na oběd a výborně tam vařili. Jediné mínus bylo to, že oblíbený Mojito stálo 10 euro:D Na pláži jsme zůstali až do večera a pozorovali západ slunce a užívali si léto (ani nechci myslet na to, že jdu za pár dní do školy). Tím chci říct, že se ze mě stala milovnice západů!