CO JSEM SI KOUPILA VE ZDRAVÉ VÝŽIVĚ?

08.10.2018

Krásné pondělí! V minulém článku jsem psala, že vám ukážu věci, které jsem si koupila ve zdravé výživě. Většinou tam chodím jen pro tyčinku ke svačině, ale o víkendu jsem si toho koupila trošku víc:D Vybrala jsem věci, které vám chci ukázat co nejdříve!                                  

1. Nomina (rýžová kaše)

Ráno mám vždy chuť na něco sladkého. Když se mi nechce mixovat smoothie, udělám si tuhle kaši. Jen přidám ořísky, ovoce nebo mandlové máslo a mám skvělou snídani. Super je, že ji mám za tři minuty hotovou a je to neskutečně dobrý! Kdyby někomu nechutnala rýžová, dělají např. jáhlovou, pohankovou atd. Mám ráda všechny, ale tahle je nejlepší:D

2. Hrachový 80% protein

Obsahuje vysoké množství BCAA aminokyselin a podílí se na stavbě svalové tkáně. Je vhodný pro vegany a vegetariány, protože aminokyseliny jsou obsaženy hlavně v mase. Z rostlinných zdrojů se vyskytují v dýňovém semínku, kešu, pohance atd. Já si ho přidávám do smoothie nebo do lívanců:)

3. Spirulina

Koupila jsem si ji v tabletkách, protože nemá moc dobrou chuť. Nicméně obsahuje železo a vitamín B12, které podporují tvorbu červených krvinek, normální funkci imunitního systému, přispívá ke snížení únavy a vyčerpání.

4. Zinek

Jím ho už několik měsíců a hlavně se mi zlepšily nehty. Vůbec se nelámou, což je super! Je to taková moje ranní rutina. Zapiju ho hned po probuzení, jinak bych na to v průběhu dne zapomněla.